Reklama

Elektroenergetyka

Tauron przekaże szpitalom 40 tysięcy maseczek

Fot. Tauron
Fot. Tauron

Ponad 40 tys. maseczek przekaże grupa Tauron szpitalom w południowej Polsce. Dzięki współpracy z fundacjami „Iskierka” i „Oko w oko z Rakiem” środki ochrony trafią do medyków i pacjentów m.in. w Gliwicach, Rybniku, Chorzowie, Dąbrowie Górniczej, Katowicach i Zabrzu.

„Tauron jest bardzo silnie związany z południową Polską. Od początku jesteśmy zaangażowani w działania, których celem jest ograniczenie wpływu pandemii na nasze życie społeczne i gospodarcze” – oświadczył, cytowany w przesłanym PAP komunikacie, prezes Tauron Polska Energia Filip Grzegorczyk.

„Wielu pracowników wpłaciło na konto Fundacji Tauron środki, dzięki którym zamówiliśmy w jednej z polskich szwalni maseczki ochronne, które trafiły do szpitali. Górnicy odpowiedzieli na apel szpitali o krew, a końcem kwietnia przekazaliśmy laptopy dla potrzebujących dzieci z Małopolski, umożliwiając im tym samym edukację domową” - dodał.

Jak podaje spółka, maseczki będą rozdawane osobom szczególnie narażonym na zakażenie i podatnym na infekcje, czyli pacjentom i personelowi medycznemu oddziałów onkologii, radiologii i SOR. Maseczki uszyte we współpracy z fundacją „Oko w oko z Rakiem” trafią do Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach, Wojewódzkiego Szpitala Specjalistyczny nr 3 w Rybniku, Katowickiego Centrum Onkologii oraz Zagłębiowskiego Centrum Onkologii w Dąbrowie Górniczej.

Jak powiedziała prezes fundacji „Oko w Oko z Rakiem” Justyna Dec, jej organizacja od początku pandemii wspiera oddziały onkologiczne. „Teraz dzięki środkom zebranym przez menedżerów Taurona, którzy przeznaczyli część pensji na walkę z koronawirusem, udało nam się uszyć 20 tysięcy wielorazowych maseczek dla szpitali z oddziałami onkologii” – powiedziała Dec.

Z kolei za pośrednictwem fundacji „Iskierka” 20 tysięcy maseczek otrzymają pacjenci oddziałów Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka, Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie i Publicznego Szpitala Klinicznego w Zabrzu.

Źródło:PAP

Komentarze