Reklama

Elektroenergetyka

Prezes URE zatwierdził taryfy. Polacy zapłacą więcej za energię elektryczną

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Enea, PGE Obrót i Tauron od 1 stycznia 2021 r. będą stosować nowe stawki na sprzedaż energii dla odbiorców w gospodarstwach domowych - poinformował w czwartek Urząd Regulacji Energetyki. Gospodarstwa te zapłacą średnio o 3,5 proc. więcej za energię elektryczną.

"Regulator zakończył postępowania i zatwierdził spółkom Enea, PGE Obrót oraz Tauron taryfy na sprzedaż energii elektrycznej dla odbiorców w gospodarstwach domowych korzystających z oferty tzw. sprzedawcy z urzędu" - podał w czwartek Urząd. Dodał, że postępowanie w sprawie zatwierdzenia taryfy dla czwartego sprzedawcy, tj. przedsiębiorstwa Energa Obrót, podobnie jak postepowania dotyczące zatwierdzenia taryf na 2021 rok dla dystrybutorów energii, nadal są prowadzone. 

Jak podano, w wyniku wnioskowanych przez trzech przedsiębiorców i zatwierdzonych przez Prezesa URE nowych taryf, od nowego roku rachunki odbiorców energii w gospodarstwach domowych o przeciętnym zużyciu energii elektrycznej (grupa G11), w części dotyczącej sprzedaży energii, będą wyższe o ok. 3,5 proc., co odpowiada ok. 1,5 zł miesięcznie. 

"W przypadku odbiorców w grupach taryfowych G12, zużywających średnio znacznie więcej energii elektrycznej niż przeciętny odbiorca, nominalny wzrost opłat będzie odpowiednio wyższy" - poinformowano. (PAP)

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama