Reklama

Elektroenergetyka

Pracownicy Grupy Tauron szyją maseczki dla kolegów

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Pracownicy Grupy Tauron chwycili za igły i nici po to, by w środki ochrony osobistej zaopatrzyć swoich kolegów – górników, energetyków, pracowników ochrony i służb sprzątających.

To wszystko w ramach akcji "Uszyj maseczki dla swoich kolegów". W ciągu dwóch tygodni pracownicy Taurona uszyli niemal tysiąc maseczek.

Maseczki chirurgiczne były jednym z pierwszych towarów, który zniknął z hurtowni i aptecznych półek, a z uwagi na obowiązek zasłaniania ust i nosa, zapotrzebowanie na nie wciąż rośnie. Pracownicy Taurona szyją je więc we własnych domach. W produkcji, a także organizowaniu materiałów i transporcie gotowych artykułów, pomagają kolejne osoby. Z dnia na dzień do akcji włączają się nowi wolontariusze.

- Nie wytwarzamy specjalistycznego sprzętu. Szyjemy maseczki bawełniane, które można samodzielnie zdezynfekować i wielokrotnie używać w drodze do pracy – mówi Bożena Klatecka, specjalista ds. rozliczeń finansowych w Tauron Obsługa Klienta  – Przynajmniej w ten sposób możemy wspomóc naszych kolegów w tym trudnym dla wszystkich czasie – dodaje.

Uszyte maseczki nie zastępują środków ochrony osobistej, w które pracownicy wyposażani są w trakcie wykonywania swoich obowiązków. Przyczyniają się natomiast do poprawy ich bezpieczeństwa w drodze do pracy. Dostają je monterzy, energetycy, górnicy, pracownicy ochrony i służb sprzątających.

Reklama

Komentarze

    Reklama