Reklama

Elektroenergetyka

Postępują prace przy rozbudowie Elektrowni Opole

  • Fot. NASA

Na budowie bloków nr 5 i 6 Elektrowni Opole trwają prace związane z montażem rurociągów wody chłodzącej - informuje spółka PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

W pierwszej kolejności są one układane w części podziemnej, pomiędzy pompownią i chłodnią kominową a budynkiem maszynowni. 

Całkowita długość rurociągów o średnicy 3,4 m wynosi 700 m. Zostaną one w całości zamknięte w żelbetowej obudowie, która będzie zabezpieczeniem rurociągów przed uszkodzeniem od gruntu i dróg transportowych. Prace budowlane związane z betonowaniem obudowy zostały podzielone na 26 odcinków, a każdy odcinek wymaga 6 faz betonowania. Łącznie z przygotowaniem podłoża wymaga to przeprowadzenia ponad 200 betonowań” – informuje Bolesław Przybyszewski, główny specjalista ds. inwestycji, koordynator w biurze przygotowania, realizacji i rozliczenia inwestycji w PGE GiEK.

Kolejnym etapem będzie zabudowa rurociągów wewnątrz budynku maszynowni: „Zadanie to będzie wymagało wykonania ponad 50 połączeń laminowanych włóknem szklanym zespolonym żywicami syntetycznymi, co wymaga od wykonawcy prac montażowych dużego doświadczenia oraz stosowania specjalistycznego sprzętu” – dodaje Przybyszewski.

Zobacz także: Kilian: Nie ma ryzyka blackoutów

Zobacz także: Orange, Tauron i PGE podpisały umowę o współpracy

Komentarze