Reklama

Elektroenergetyka

Po burzach prawie 148 tys. odbiorców bez prądu

Fot. twitter/OSP Reszel
Fot. twitter/OSP Reszel

W woj. łódzkim, po wieczornych gwałtowanych burzach i ulewach, energii elektrycznej nie ma blisko 148 tys. odbiorców - podał w nocy ze środy na czwartek dyżurny Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Łodzi. Dotychczas, podczas burz, strażacy interweniowali 820 razy.

W wyniku różnego rodzaju zniszczeń po silnych burzach, które wieczorem przeszły przez region łódzki, w województwie energii elektrycznej pozbawionych jest prawie 148 tys. odbiorców - podał dyżurny WCZK w Łodzi.

Najwięcej awarii energetycznych jest w okolicach Łowicza - bez prądu jest tam ok. 34 tys. odbiorców. W Łodzi zasilania w energię elektryczną nie ma teraz 27,5 tys. odbiorców, w Zgierzu - 23 tys., w Piotrkowie Trybunalskim - 19,5 tys. odbiorców jest bez prądu, w Pabianicach - 16 tys, Bełchatowie - 14 tys., a w Sieradzu 11 tys odbiorców pozbawionych jest obecnie energii elektrycznej - podano w Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Reklama
Reklama

W środę przed północą rzecznik woj. straży pożarnej mł. bryg. Jędrzej Pawlak podał, że pożarnicy z regionu wzywani byli dotąd 820 razy, głównie do usuwania skutków wieczornych nawałnic. Prawie 460 interwencji jeszcze trwa - przekazał Pawlak.

Synoptycy przewidują, że w nocy ze środy na czwartek od południa regionu w kierunku północnym mogą przemieszczać się burze z obfitymi opadami deszczu i silnym wiatrem - meteorolodzy przewidują porywy do 100 km/h. Burza z ulewą już po raz drugi w ciągu ostatnich 3 godzin dotarła do Łodzi.

Źródło:PAP

Komentarze