Reklama

Elektroenergetyka

PGNiG Termika angażuje się w szkolenie przyszłej kadry energetyków

Fot. PGNiG Termika

W PGNiG TERMIKA SA wspiera młodych ludzi, którzy wkraczają do świata wielkiej rodziny energetyków. Wieloletnie doświadczenie pracowników, m.in. w pracy w największej elektrociepłowni w Unii Europejskiej, pomaga uczestnikom staży i praktyk pozyskać odpowiednie kompetencje i poznać branżę energetyczną od kuchni.

W 2022 roku po raz siódmy zorganizowano staże wakacyjne dla studentów uczelni technicznych, ekonomicznych i uniwersytetów.

Staże odbyło 10 osób w dziewięciu jednostkach organizacyjnych:

  • 5 na produkcji;
  • 2 w obszarach okołoprodukcyjnych (koordynacja produkcji i strategia techniczna);
  • 3 w jednostkach ekonomicznych.

Podczas stażu studenci mieli okazję poznać specyfikę pracy w dużym zakładzie produkcyjnym oraz uczestniczyć w zadaniach, jakie wykonują nasi pracownicy. Była to dla nich okazja do zdobycia doświadczenia zawodowego, a dla niektórych start do kariery zawodowej, bowiem w PGNiG TERMIKA SA uczestnicy staży, praktyk i programów studenckich mają szansę na dalszą długoletnią współpracę. W tym roku po zakończeniu staży 5 osób postanowiło zostać w firmie na dłużej.

Inną z form współpracy, jaką firma proponuje studentom, jest możliwość odbycia obowiązkowych praktyk wakacyjnych. W czasie pandemii zrezygnowano z organizowania grupowych praktyk studenckich, skupiając się na praktykach indywidualnych, organizowanych na wniosek zainteresowanych. W tym roku praktykę odbyła 1 taka osoba.

Praktyki i staże w PGNiG TERMIKA SA są elementem programu „Termika dla energetyka".

Jego cele to:

  • współpraca biznesu z edukacją,
  • rozwój zawodowy naszych mentorów zaangażowanych w program,
  • zapoznanie uczniów i studentów z codzienną pracą elektrociepłowni, podtrzymanie trendu wzrostowego w wyborze ścieżki kształcenia w technikach,
  • podtrzymanie wizerunku pracodawcy odpowiedzialnego społecznie, promocja kształcenia zawodowego wśród uczniów szkół podstawowych i ich rodziców oraz doradców zawodowych. (PGNiG Termika)

Komentarze