• Partner główny
    Logo Orlen

Elektroenergetyka

PGE z tytułem Pracodawcy Przyjaznego Pracownikom

Fot. Energetyka24
Fot. Energetyka24

PGE została doceniona w konkursie „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”. Podczas poniedziałkowej uroczystości prezydent Andrzej Duda i Przewodniczący NSZZ „Solidarność” Piotr Duda wręczyli certyfikaty trzem spółkom z Grupy PGE - poinformowała w poniedziałek spółka.

W komunikacie spółki wyjaśniono, że celem konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” jest promowanie tych pracodawców, którzy wyróżniają się w zakresie przestrzegania przepisów prawa pracy - zgodnie z regulaminem konkursu, kandydatów do uzyskania certyfikatu zgłaszają zakładowe organizacje NSZZ Solidarność, a o przyznaniu certyfikatu decyduje Komisja Certyfikacyjna, składająca się z przedstawicieli NSZZ Solidarność oraz Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Zaznaczono, że wyróżnienie w tegorocznej edycji konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” otrzymały trzy oddziały spółek wchodzących w skład Grupy Kapitałowej PGE: PGE Energia Ciepła Oddział Wybrzeże w Gdańsku, PGE Energia Odnawialna Oddział ZEW Dychów w Dychowie i PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna Oddział Kopalnia Węgla Brunatnego Turów.

"PGE jest jednym z największych pracodawców w Polsce. Jesteśmy firmą odpowiedzialną społecznie i dbamy o naszych pracowników i ich rodziny. Prowadzimy stały dialog ze stroną społeczną. Jesteśmy dumni, że trzy spółki z Grupy PGE zostały wyróżnione w tym ważnym dla pracowników i pracodawców konkursie" – powiedział cytowany w komunikacie prezes Polskiej Grupy Energetycznej Wojciech Dąbrowski.

W XII edycji konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” wyróżnionych zostało 17 firm, które otrzymały certyfikat. Laureaci konkursu mogą posługiwać się certyfikatem „Pracodawcy Przyjaznego Pracownikom” przez trzy lata. Nadawanie tego tytułu zainicjowane zostało przez KK NSZZ „Solidarność” w 2008 roku.

Spółka PGE podkreśliła, że od lat zajmuje czołowe pozycje w konkursach i badaniach, których celem jest promowanie dobrych pracodawców i jest wskazywana przez Polaków w pierwszej dziesiątce jako wymarzony pracodawca.

Źródło:
PAP

Komentarze