Reklama

Elektroenergetyka

Ministerstwo Energii rozwija partnerstwo Polsko-Indonezyjskie w Dżakarcie

Fot.:Ministerstwo Energii
Fot.:Ministerstwo Energii

- Polska posiada wieloletnie tradycje i doświadczenie w wydobywaniu surowców energetycznych. To, co możemy zaoferować partnerom indonezyjskim to m.in. wsparcie merytoryczne, wymianę wiedzy i doświadczeń oraz dostawy rozwiązań technologicznych, maszyn i urządzeń górniczych – powiedział wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski, otwierając Polsko - Indonezyjskie Forum Gospodarcze. Spotkanie odbyło się 12 kwietnia 2018 r. w Dżakarcie.

Wiceminister Tobiszowski podkreślił, że polskie firmy mogą zaoferować kompleksowe rozwiązania „pod klucz”, w zakresie projektowania i budowy kopalń, jak również dostarczenia maszyn i serwisu urządzeń. - Indonezji możemy również udzielić wsparcia poprzez nasze instytuty naukowo-badawcze oraz uczelnie wyższe. Polskie firmy są także gotowe do realizacji dużych przedsięwzięć przemysłowych, a współpraca pomiędzy naszymi krajami może przyczynić się do umocnienia pozycji obu naszych krajów na arenie międzynarodowej - dodał.

W opinii wiceministra Tobiszowskiego potencjał dla rozwoju naszej współpracy bilateralnej jest ogromny. - Powinniśmy go wykorzystać dla wzmocnienia gospodarek obu naszych krajów – podsumował.

W forum wzięły udział także polskie firmy z sektora górniczego m.in. JSW, JSW Innowacje, PeBeKa, Rafako, Famur, Famur-Famak.

Podczas pobytu w Dżakarcie Sekretarz stanu w ME Grzegorz Tobiszowski spotkał się również ze swoim odpowiednikiem wiceministrem energii i surowców mineralnych Archandrem Taharem oraz wiceministrem ds. przedsiębiorstw państwowych Fajarem Hary Sampuro. W rozmowach zadeklarowali, że Indonezja jest zainteresowana inwestycjami polskich firm górniczych i okołogórniczych w zakresie projektowania i budowy kopalń, wydobycia węgla kamiennego i brunatnego, procesem odmetanowiania oraz dostawą maszyn i urządzeń. Poinformowali również, że polscy specjaliści z branży górniczej są wysoko cenieni.

ML/ME

Reklama

Komentarze (1)

  1. Zbig

    Polsko Indyjskie forum w Indonezji.. ciekawe!

Reklama