Reklama

Elektroenergetyka

Fitch potwierdził długoterminowe ratingi PGE na poziomie “BBB+”

Fot. Energetyka24
Fot. Energetyka24

Agencja Fitch Ratings opublikowała najnowszy rating długoterminowy dla PGE Polskiej Grupy Energetycznej na poziomie „BBB+”. Perspektywa ratingu jest stabilna. Najnowsza perspektywa została opublikowana 15 lutego.

Jak podała agencja w komunikacie, najnowszy rating uwzględnia prognozowane przychody z rynku mocy, przeniesienie wyższych cen uprawnień do emisji CO2 w hurtowych cenach energii elektrycznej, zaawansowany etap budowy nowych bloków energetycznych w elektrowniach w Opolu i Turowie oraz rozwój PGE w sektorze ciepłownictwa. 

Ocena wiarygodności kredytowej uwzględnia także wysokie nakłady inwestycyjne i planowane akwizycje, prawdopodobny powrót do wypłacania dywidend od 2020 roku, a także średnią emisyjność dwutlenku węgla Grupy na wyższym poziomie w porównaniu do zachodnioeuropejskich spółek. 

PGE Polska Grupa Energetyczna posiada oceny ratingowe nadane przez agencje Fitch oraz Moody’s. Rating agencji Moody’s również znajduje się na poziomie inwestycyjnym: Baa1 z perspektywą stabilną. Opinie obydwu agencji potwierdzają pozycję PGE jako wiarygodnego kredytobiorcy. 

Komentarze