Reklama

Elektroenergetyka

Energetyczne podsumowanie dnia - 3 września 2018 r.

Fot.: Pixabay
Fot.: Pixabay

Serdecznie zapraszamy do lektury najważniejszych informacji dnia ze świata energetyki.

Czy warto inwestować w morskie farmy wiatrowe?

Gdy ktoś podejmuje w Polsce temat budowy farmy wiatrowej na Bałtyku najczęściej możemy spotkać się z pobłażliwym sceptycyzmem: „Może i na Zachodzie to się buduje, ale u nas nie ma sensu”. Mimo to polskie spółki, takie jak Polska Grupa Energetyczna SA czy Polenergia, chcą inwestować w ich budowę. Czy to ma sens?

Śpiewak: wszystkie „kopciuchy" Warszawy trzeba wymienić na koszt miasta [WYWIAD]

W rozmowie z red. Jakubem Wiechem Jan Śpiewak, kandydat na prezydenta Warszawy, opowiedział o swoich planach dotyczących walki ze smogiem w stolicy. Postuluje on m.in. wymianę wszystkich warszawskich "kopciuchów" na koszt miasta oraz wymuszenie zmiany polityki na spółce Veolia.

Koniec unijnych obostrzeń na chińskie panele słoneczne 

Komisja Europejska poinformowała, że nie przedłuża obowiązujących przez prawie pięć lat antydumpingowych ceł na ogniwa i panele słoneczne z Chin. Restrykcje były w ostatnim czasie zmniejszane w ślad za redukcją kosztów w branży. 

Premier na konwencji PiS zapowiedział 2 programy proekologiczne

We wrześniu ruszamy z największym programem termomodernizacji, który skutkować ma niższymi rachunkami za energię - zapowiedział w niedzielę premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że wdrożony ma być też program "segregujesz - płacisz mniej za śmieci".

Gaz-System chce poprawić bezpieczeństwo dostaw gazu do Warszawy i Łodzi

Gaz-System podpisał umowy na opracowanie dokumentacji projektowej oraz pełnienie nadzoru autorskiego nad budową dwóch odcinków gazociągu Gustorzyn - Wronów - poinformowała w poniedziałek spółka. Inwestycja ma poprawić bezpieczeństwo dostaw gazu m.in do Warszawy i Łodzi.

Węgry chcą kupować gaz z chorwackiego terminalu na wyspie Krk

Węgry będą mogły kupować gaz od Chorwacji - poinformował w sobotę węgierski minister spaw zagranicznych Peter Szijjarto. Będzie to możliwe dzięki uruchomieniu pod koniec 2019 roku przez Chorwację dwukierunkowego przesyłu tego surowca.

Niemieckie ministerstwo transportu: Volkswagen nie manipulował pomiarami spalin

Nie ma na razie żadnych podstaw, by sądzić, że koncern Volkswagen manipulował pomiarami toksyczności spalin nie tylko w samochodach z silnikami Diesla, lecz również w pojazdach benzynowych - oświadczyło w niedzielę niemieckie ministerstwo transportu.

Rubczyński: ulga termomodernizacyjna to krok w dobrą stronę 

Wprowadzenie ulgi termomodernizacyjnej dla właścicieli domów jednorodzinnych, to ruch w bardzo dobrą stronę - dostrzeżono, gdzie znajduje się źródło smogu - mówi w rozmowie z PAP ekspert Forum Energii Andrzej Rubczyński.

Ropa tanieje mimo wejścia w życie amerykańskich sankcji na Iran

Ropa naftowa w USA tanieje. Na rynkach może być mniej surowca z Iranu, ale raczej go nie zabraknie, bo Arabia Saudyjska i Rosja zwiększają swoje dostawy ropy - informują maklerzy.

Reklama

Komentarze

    Reklama