• Partner główny
    Logo Orlen

Elektroenergetyka

UOKiK: Energetyczne Centrum nie sprzedaje już prądu. Jego klienci mogą odzyskać pieniądze

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Energetyczne Centrum ogłosiło upadłość i nie sprzedaje już prądu oraz gazu. Konsumenci, którzy od połowy września płacili tej firmie mogą odzyskać pieniądze. Do 16 stycznia 2019 roku powinni zgłosić się do sądu - informuje UOKiK.

Energetyczne Centrum było alternatywnym dostawcą prądu. 11 września przestało go sprzedawać, a 3 grudnia sąd ogłosił upadłość spółki. Z sygnałów, które napływały do Urzędu Regulacji Energetyki wynika, że wiele osób było tego nieświadomych, bo firma nadal wystawiała im rachunki. UOKiK informuje, że takie osoby mogą odzyskać pieniądze.

"Konsumenci mogą się strać o zwrot tych nienależnych płatności, dlatego klientom Energetycznego Centrum, którzy zapłacili za prąd lub gaz, kiedy spółka nie prowadziła już sprzedaży, czyli za okres od 11 września dla prądu i od 12 września dla gazu sugerujemy kontakt z sądem i kancelarią syndyka (...) Ważne, by zrobić to niezwłocznie. W przypadku sądu termin na zgłoszenie mija 16 stycznia tego roku" - poinformował Marek Niechciał, prezes UOKiK. (PAP)

Komentarze