• Partner główny
    Logo Orlen

Elektroenergetyka

Chiny nigdy nie zużywały więcej energii niż obecnie

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Zużycie energii w Chinach wzrosło w tym tygodniu do historycznego maksimum, ponieważ aktywność gospodarcza wzrosła jeszcze bardziej po blokadach związanych z koronawirusem i fali upałów, które spowodowały wzrost popytu na urządzenia chłodzące, podały media państwowe.

Obciążenie mocy w State Grid Corp of China, dominującym operatorze sieci energetycznych w tym kraju, osiągnęło w poniedziałek 875 GW, podaje Reuters za państwowym dziennikiem Technology Daily.

Jiangsu we wschodnich Chinach, największej pobierającej energię prowincji obsługiwanej przez State Grid Corp, odnotowało w poniedziałek obciążenie 108,5 GW.

Oczekuje się, że fala upałów ustąpi w północnej i wschodniej części kraju, natomiast w prowincjach środkowych i południowo-zachodnich, takich jak Hubei, Hunan, Jiangxi i Syczuan, spodziewana temperatura to 38 st. C przez kolejny tydzień.

China Southern Power Grid Corp, który obsługuje sieci w południowych prowincjach, również odnotował rekordowe obciążenie na poziomie 199,8 gigawatów pod koniec lipca, o 7% wyższe niż w zeszłym roku. 

Komentarze