Reklama

Chemia

Prezes Anwilu: Dostępność surowca najważniejszym wyzwaniem dla polskiej chemii

Fot. Wikipedia
Fot. Wikipedia

Najważniejszym wyzwaniem dla polskiej chemii jest kwestia dostępności surowca w atrakcyjnych cenach - uważa Agnieszka Żyro, prezes zarządu Anwil S.A.

„Założenia gospodarki 4.0 pokazują nam w jakim kierunku powinniśmy podążać (…) Nie możemy również zapominać, że polska chemia zmaga się z ogromnym wyzwaniem w postaci braku dostępności surowca w konkurencyjnych cenach. To determinuje nasze działania, musimy myśleć o optymalizacji kosztowej, optymalizacji kosztów” - wyjaśniała przedstawicielka Anwilu podczas Kongresu Polska Chemia.

Anwil podejmuje szereg działań związanych z innowacyjnością - przez ostatnie lata w modernizację instalacji zainwestowano ponad 700 mln zł. Zdaniem Agnieszki Żyro należy zmierzać w kierunku wdrażania gospodarki 4.0 oraz programów optymalizacyjnych, ale nie powinniśmy czynić z tego celu samego w sobie.„ Każdy w miarę możliwości powinien zmierzać do gospodarki 4.0, ale pamiętajmy, że to nie jest panaceum na wszystkie bolączki” - mówiła.

Prezes spółki zwróciła uwagę, że niezwykle istotnym - oprócz kwestii związanych z cyfryzacją, nowymi technologiami, itd. - jest wspieranie rozwoju osób zatrudnionych w firmie. „Na koniec to nasi pracownicy podejmują decyzje” - mówiła. W wymiarze praktycznym wiąże się to m.in. z nawiązaniem przez Anwil współpracy z Politechniką Łódzką, która zaowocowała kolejną już edycją studiów podyplomowych. „W tym kierunku zmierzamy, to także element gospodarki 4.0” - podkreśliła.

Reklama

Komentarze

    Reklama