Reklama

Portal o energetyce

Brazylia rozmieszcza wojsko w strefie przygranicznej. Wielka operacja antynarkotykowa przed Pucharem Konfederacji i MŚ w piłce nożnej

thetideofbattle.blogspot.com
thetideofbattle.blogspot.com

25 tysięcy brazylijskich żołnierzy będzie chronić granic kraju w ramach operacji Agatha 7.Brazylia mobilizuje 25 tysięcy żołnierzy sił lądowych, powietrznych i morskich w celu wsparcia działań policji w strefach przygranicznych. Dodatkowa ochrona 16,886 km granicy brazylijskiej ma na celu bezpośrednie przygotowanie sił do rozpoczynającego się w czerwcu Pucharu Konfederacji oraz przyszłorocznych Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej.

Więcej: Brazylia chce dalej utrzymywać samoloty Super Tucano

Zgodnie z informacją przekazaną przez Ministerstwo Obrony żołnierze mają za zadanie zwalczanie głównych problemów regionów przygranicznych, w tym przemyt narkotyków oraz broni, nielegalnej imigracji oraz nielegalnego wydobycia minerałów. Częścią operacji jest także dostarczenie niezbędnej opieki medycznej dla rodzin i społeczności jej potrzebujących.

Operacja Agatha 7 to część nowego planu kontroli granic wprowadzonego przez prezydent Dilmę Rousseff w 2011 roku. W ciągu dwóch lat przeprowadzono 6 edycji operacji w czasie których udało się przechwycić ponad 332 kg marihuany, 19 kg kokainy oraz 11 kg ładunków wybuchowych, a obejmowały one tylko wybrane odcinki granic Brazylii. 7 edycja jest największą z przeprowadzonych do tej pory operacji ponieważ angażuje całą strefę przygraniczną Brazylii. Ten kraj sąsiaduje z 10 krajami, w tym z Kolumbią, Peru oraz Boliwią, na których terytorium produkuje się ok 800 ton kokainy rocznie.

Więcej:Brazylia kupuje rosyjską broń przeciwlotniczą

Według Ministerstwa Obrony jest to największa w historii kraju mobilizacja przeprowadzona przez rząd Brazylii w celu zwalczania nielegalnego handlu. W 2013 roku mają zostać docelowo przeprowadzone trzy edycje operacji Agatha.

(MR)

 

Komentarze