Reklama

Górnictwo

Awaria na Śląsku. Ponad 12 tysięcy mieszkań bez dostaw ciepła

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Przez dwie duże awarie w czwartek i piątek zostało pozbawionych dostaw ciepła blisko 15 tys. odbiorców w Raciborzu i Dąbrowie Górniczej (Śląskie). W Raciborzu, gdzie w czwartek rano doszło do awarii rurociągu ciepłowniczego, sytuacja jest już opanowana, w Dąbrowie trwa usuwanie awarii.

W Raciborzu dostaw ciepła było pozbawionych 12,5 tys. mieszkań. Awaria została usunięta w czwartek wieczorem i rozpoczęto napełnianie sieci ciepłowniczej. "Obecnie system ciepłowniczy miasta Raciborza działa bez zakłóceń" - powiedziała PAP rzeczniczka PGNiG Termika Energetyka Przemysłowa Ewa Pacześny-Lach.

W Dąbrowie Górniczej w czwartek wieczorem stwierdzono uszkodzenie rury ciepłowniczej na odcinku ok. 20 m. Awaria objęła zasięgiem całe miasto, poza dzielnicą Mydlice. Wykonano przełączenia na sieci ciepłowniczej, aby zmniejszyć liczbę odbiorców dotkniętych awarią.

Jak poinformowało w piątek rano Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego, bez dostaw ciepła i ciepłej wody pozostaje ok. 1950 odbiorców z centrum miasta. Rano rozpoczęto prace naprawcze.

Zobacz także: Górnictwo: 99% uprawnionych złożyło wnioski o rekompensatę za utracony deputat

jw/PAP

Komentarze