Reklama

Portal o energetyce

Austria wprowadza dopłaty do zakupu samochodów elektrycznych

Austriacki rząd zdecydował się stymulować nabywanie pojazdów elektrycznych przez obywateli. 

Zdaniem Die Presse jednorazowa dopłata do samochodu elektrycznego w Austrii wyniesie 4000 euro. Wsparcie ma wzmocnić tempo wymiany aut co będzie mieć wpływ na redukcję emisji. Austria zajmuje trzecie miejsce wśród krajów UE z największą ilością spalin w przeliczeniu na jednego mieszkańca.

Aby pokryć koszty związane z nowym programem wsparcia ze strony państwa, proponuje się uchylenie ulg podatkowych dla właścicieli samochodów z silnikiem wysokoprężnym, które obowiązują w Austrii, od początku 1990 roku.

Podobne ulgi do wprowadzanych w Austrii obowiązują w Niemczech (3000 euro na samochód hybrydowy i 5000 euro dla elektrycznych) i Francji (5000 euro dla hybrydowych i 6500 dla elektrycznych).

Warto przypomnieć, że także polski rząd coraz mocniej wspiera rewolucję dokonującą się w motoryzacji. W czerwcu PGE Polska Grupa Energetyczna, Narodowe Centrum Badań Jądrowych, Politechnika Warszawska, Enea, ENERGA oraz TAURON Polska Energia podpisały list intencyjny dotyczący wspólnych działań na rzecz rozwoju, promowania i upowszechniania elektromobilności w Polsce oraz rozwoju przemysłu związanego z tym obszarem. 

Zobacz także: Tesla przyspiesza budowę olbrzymiej fabryki baterii do samochodów

Reklama

Komentarze

    Reklama