Reklama

Wiadomości

Polacy chcą atomu. Rekordowe poparcie dla budowy elektrowni jądrowej

Autor. Canva

Aż 86% Polaków popiera budowę elektrowni jądrowych w Polsce - czytamy w komunikacie MKiŚ. To najwyższy wynik w historii badań przeprowadzonych w ciągu ostatniej dekady.

Reklama

Z listopadowych badań przeprowadzonych na zlecenie Ministerstwa Klimatu i Środowiska wynika, że ponad 86% ankietowanych opowiada się za budową elektrowni jądrowej w kraju. Przeciwnego zdania jest 10% badanych.

Reklama

Porównując wyniki z ubiegłorocznymi, można zauważyć wzrost poparcia dla inwestycji o 12%.

Rezultaty badań potwierdzają, że Polacy są coraz bardziej świadomi, iż energetyka jądrowa może zapewnić bezpieczeństwo energetyczne.
Minister Klimatu i Środowiska Anna Moskwa

Dodatkowo, większość badanych, bo aż 71,6%, poparło budowę elektrowni zlokalizowanej bezpośrednio w okolicy swojego miejsca zamieszkania. Tym samym liczba zwolenników budowy siłowni jądrowej w swoim sąsiedztwie wzrosła aż o 14% w porównaniu do roku poprzedniego.

Reklama

Czytaj też

W odróżnieni do władz innych zachodnich państw Europy, blisko 90% polskich respondentów uważa, że energetyka jądrowa jest dobrym rozwiązaniem na walkę z zmianami klimatu.

Ogólnopolskie badanie na zlecenie Ministerstwa Klimatu i Środowiska zostało zrealizowane przez firmę DANAE w listopadzie 2022 r., metodą CATI (wywiady telefoniczne) na reprezentatywnej grupie 2112 Polaków w wieku 15-75 lat.

Reklama

Komentarze

    Reklama