Reklama

Wiadomości

Kolejne prowokacje w Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej

Fot. Elizabeth Arrott/VOA/Wkimedia Commons

Siły rosyjskie przeprowadziły kolejne „prowokacje” na terenie kontrolowanej przez nie Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej przed przyjazdem misji Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA) - podał w czwartek ukraiński koncern Energoatom.

Jak czytamy w komunikacie, tuż przed 5 rano w czwartek wskutek kolejnego rosyjskiego moździerzowego ostrzału terenu Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej zadziałał system bezpieczeństwa i wyłączył się działający 5. blok energetyczny. ( https://t.me/energoatom\_ua/9330 )

Czytaj też

Uszkodzono również linię zasilania awaryjnego, zabrakło prądu dla niedziałającego bloku energetycznego nr 2. Zasilanie przeszło na generatory dieslowe.

"To już drugi raz w ciągu ostatnich 10 dni, kiedy zbrodnicze działania raszystów (Rosjan) doprowadziły do wyłączenia bloku i przerwy w dostawie prądu w elektrowni" - napisał Energoatom.

Tymczasem źródło agencji Interfax-Ukraina podało, że delegacja MAEA obecnie znajduje się na posterunku kontrolnym, ok. 20 km od linii frontu. Jak dodano, słychać strzały, ale w oddali. Ruch kolumny wstrzymano.(PAP)

Źródło:PAP

Komentarze