Reklama

Wiadomości

Bechtel nawiązuje współpracę z polską organizacją. Ma pomóc rozwijać branżę energetyki jądrowej

Elektrownia Jądrowa Vogtle, bloki z reaktorami AP1000
Elektrownia Jądrowa Vogtle, bloki z reaktorami AP1000
Autor. Georgia Power / @GeorgiaPower Twitter/X

Współpraca z Pracodawcami RP to dla Bechtel ważny krok we współtworzeniu sektora jądrowego w Polsce – przekazał w piątek w komunikacie Leszek Hołda, prezes Bechtel Polska. Celem partnerstwa jest wsparcie rozwoju polskiej branży energetyki jądrowej.

Jak wskazano w komunikacie prasowym, celem partnerstwa Bechtel Polska i Pracodawców RP jest wsparcie rozwoju polskiej branży energetyki jądrowej. „Dzięki niemu liczni członkowie Pracodawców RP, a jednocześnie potencjalni wykonawcy projektu pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej, będą mieli dostęp do wiedzy umożliwiającej przygotowanie się do udziału w projekcie” – wyjaśniono. Dodano, że Bechtel Polska będzie wspierał Pracodawców RP „w zakresie przygotowania rekomendacji dostosowania środowiska prawnego do realizacji megaprojektów”.

Bechtel Polska, będący częścią konsorcjum Westinghouse-Bechtel, jest generalnym wykonawcą pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej, której inwestorem są Polskie Elektrownie Jądrowe.

„Dzięki umowie podpisanej z Pracodawcami RP Bechtel Polska zyskał wiarygodnego i rzetelnego partnera, z którym może działać na rzecz budowania sektora jądrowego w Polsce. Pracodawcy RP z racji swojej misji będą uczestniczyli w opiniowaniu aktów prawnych oraz inspirowali tworzenie i nowelizacje przepisów istotnych z punktu widzenia działalności branży. Będą także wspierali kontakty między Bechtel a firmami chcącymi rozwijać swoje kompetencje w kierunku przemysłu jądrowego” – przekazano w komunikacie.

„Ważny krok we współtworzeniu sektora jądrowego w Polsce”

Prezes Bechtel Polska, Leszek Hołda podkreślił w komunikacie prasowym, że „współpraca z Pracodawcami RP to dla Bechtel ważny krok we współtworzeniu sektora jądrowego w Polsce”.

Reklama

„Obecność w tej organizacji pozwoli nam po pierwsze stworzyć platformę komunikacji z tysiącami firm, z których wiele będzie mogło wziąć czynny udział w rozwoju polskiego sektora nuklearnego, a po drugie przekazać nasze doświadczenie i wiedzę, którą Pracodawcy RP będą mogli wykorzystać w dyskusji na temat tego, jak dostosować polskie środowisko prawne do realizacji megaprojektów, m.in. takich jak budowa elektrowni jądrowej” – dodał Hołda.

Prezes Pracodawców RP, Rafał Dutkiewicz, zaznaczył, że jako Pracodawcy RP są „przekonani, że zaangażowanie firmy Bechtel w bezpieczne i efektywne wykorzystywanie energii jądrowej przyniesie korzyści zarówno naszym członkom, jak i całemu społeczeństwu”.

W komunikacie przypomniano, że wcześniej w tym roku firma rozpoczęła współpracę z Politechniką Warszawską i Politechniką Gdańską, aby zaangażować się w proces kształcenia przyszłych specjalistów energetyki jądrowej.

Reklama
Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama