Reklama

Wiadomości

Aktywiści klimatyczni chcą znów zablokować Berlin

Fot. Envato

Berlin czeka kilkutygodniowy okres protestów aktywistów klimatycznych. Może dojść do blokad ulic na nieznaną dotąd skalę, bowiem aktywiści klimatyczni chcą sparaliżować całą stolicę Niemiec - pisze portal dziennika "Tagesspiegel".

Aktywiści zamierzają zwiększyć presję na rząd RFN w walce ze zmianami klimatu i zaostrzają swój protest. "Jeśli plany różnych grup się ziszczą, Berlin będzie musiał przygotować się na znacznie większe niż dotychczas blokady" - zauważa portal.

Grupa Extinction Rebellion uruchomiła w środę obóz protestacyjny w Invalidenpark w dzielnicy Mitte. Jest on zarejestrowany do przyszłego wtorku. Na najbliższe dni w różnych miejscach zapowiadane są demonstracje - pisze "Tagesspiegel".

Czytaj też

Grupa aktywistów klimatycznych Ostatnie Pokolenie (Letzte Generation) wzywa do udziału w blokadach ulicznych. Na niedzielę, 23 kwietnia, zaplanowano wiec pod Bramą Brandenburską. Od poniedziałku, 24 kwietnia, będą prowadzone masowe akcje blokad w całym mieście. "Przyjeżdżamy do Berlina, zatrzymujemy miasto, aby zmusić rząd do ruchu" - oświadczyła grupa.

Na protesty Ostatniego Pokolenia zarejestrowało się już ponad 700 osób. Akcja jest intensywnie przygotowywana logistycznie, każdy przybyły uczestnik ma mieć zapewnione zakwaterowanie w Berlinie, w ostatnich tygodniach odbyły się też szkolenia - pisze portal. W ostatnim tygodniu kwietnia i pierwszym tygodniu maja "postaramy się zrobić jak najwięcej blokad ulicznych" - poinformowała grupa.

Celem aktywistów, którzy m.in. przyklejają się do dróg, jest zwrócenie uwagi opinii publicznej na konsekwencje zmian klimatu i wezwanie polityków do działania.

Źródło:
PAP

Komentarze