Reklama

Atom

Trzaskowski o elektrowni jądrowej: rozwiązania wybierzemy w toku dyskusji

Fot. UM W
Fot. UM W

W toku dyskusji będziemy rozmawiać o wszystkich rozwiązaniach - powiedział Rafał Trzaskowski odpowiadając na pytanie o swoją opinię co do planów budowy elektrowni jądrowej w Polsce.

Prezydent Warszawy ubiegający się o fotel prezydenta Polski był dziś w Zielonej Górze, gdzie został zapytany o swoją opinię na temat budowy elektrowni jądrowej w Polsce.

„Jeżeli chcemy korzystać z unijnych pieniędzy, musimy walczyć z ociepleniem klimatycznym, musimy walczyć o czyste powietrze, musimy oszczędzać energię elektryczną (…). Od tego zacznijmy” - powiedział.

„Rząd PiS-u odwrócił się plecami od najważniejszych wyzwań dotyczących właśnie walki z ociepleniem klimatycznym. Powinniśmy osiągać neutralność klimatyczną w roku 2050 i trzeba się do tego przygotować. W toku dyskusji będziemy rozmawiać o wszystkich rozwiązaniach, które są bezpieczne dla środowiska, bezpieczne dla ludzi, a przede wszystkim są w stanie nam gwarantować oszczędną energię, tanią energię, zieloną energię, która pozwoli nam walczyć z ociepleniem klimatycznym w sposób najbardziej efektywny” - zaznaczył Trzaskowski.

Komentarze