Reklama

Atom

Rosja i Iran omawiają powrót do porozumienia nuklearnego

Fot. kremlin.ru
Fot. kremlin.ru

Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow i jego irański odpowiednik Mohammad Dżawad Zarif powiedzieli wczoraj, że ich kraje zobowiązały się „do zapewnienia szybkiego powrotu wszystkich uczestników do pełnego przestrzegania zobowiązań określonych w umowie nuklearnej z Iranem z 2015 r.”.

Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow i jego irański odpowiednik Mohammad Dżawad Zarif powiedzieli wczoraj, że ich kraje są zobowiązane "do zapewnienia szybkiego powrotu wszystkich uczestników do pełnego przestrzegania zobowiązań określonych w umowie nuklearnej z Iranem z 2015 r.".

W rozmowie telefonicznej urzędnicy rozmawiali także o stosunkach handlowych i politycznych, oraz o Syrii i Górskim Karabachu - podał Reuters.

W maju 2018 roku prezydent USA Donald Trump wycofał się z porozumienia nuklearnego, które zostało osiągnięte przez siedem krajów i zostało zatwierdzone przez Radę Bezpieczeństwa ONZ. 

Prezydent-elekt USA Joe Biden powiedział niedawno, że przywróci Waszyngton do umowy z 2015 roku - formalnie nazywanej Joint Comprehensive Plan of Action. W ramach paktu światowe mocarstwo zgodziło się znieść sankcje z Iranu w zamian za ograniczenie jego zdolności nuklearnych.

Komentarze