Reklama

Atom

Prezydent: Będę rozmawiał z Donaldem Trumpem o "energii nuklearnej"

Fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP / www.prezydent.pl
Fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP / www.prezydent.pl

Współpraca w sektorze energetycznym będzie jednym z głównych tematów przyszłotygodniowej rozmowy z prezydenta Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem.

W czwartek odbyła się zwołana przez prezydenta Andrzeja Dudę narada w sprawie jego przyszłotygodniowej wizyty w USA i spotkania z prezydentem tego kraju Donaldem Trumpem. W naradzie wziął udział m.in. pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski.

Prezydent Duda przypomniał w czasie konferencji, że Polska importuje do terminala LNG w Świnoujściu gaz skroplony z USA. "Nie ma co kryć, że mamy również plany umieszczenia kolejnego gazoportu, tym razem najprawdopodobniej pływającego w rozbudowywanym porcie gdańskim i w związku z tym te relacje także nabierają na przyszłość być może nowych barw" - mówił.

"Będziemy na pewno rozmawiali na temat współpracy pomiędzy polskimi firmami, polskimi władzami, a firmami ze Stanów Zjednoczonych i władzami Stanów Zjednoczonych w zakresie konwencjonalnej energii nuklearnej i jej wykorzystania" - powiedział prezydent.

Zaznaczył, że te rozmowy są kontynuowane, a ze strony polskiego rządu prowadzi je pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski.

Źródło:PAP

Komentarze