Reklama

Atom

Irańskie wojsko boi się ataku na instalacje atomowe

Irański generał Mohammad Hassan Mansourian ostrzega swoich obywateli przed sojuszem Stanów Zjednoczonych oraz Izraela, który mógłby skutkować kolejnym atakiem cybernetycznym na instytucje odpowiedzialne za rozwijanie energii atomowej. Miałby do tego zostać użyty wirus Nitro Zeus. 

Jak pisze SpaceWatchMe, generał ostrzega przed złośliwym oprogramowaniem Nitro Zeus, mimo że przedstawiciele amerykańskich władz oficjalnie informowali o zaprzestaniu dalszych prac nad jego rozwojem. Miało ono powstać tylko w przypadku fiaska porozumienia pomiędzy krajem a grupą P5+1.

Czytaj też: Internet w Iranie będzie halal

Porozumienie zostało jednak osiągnięte, stąd też decyzja Stanów Zjednoczonych o zawieszeniu programu. 

Jednak zarówno generał, jak i inni przedstawiciele władz w Iranie, po obejrzeniu filmu dokumentalnego przygotowanego przez Alexa Gibneya mogli wywnioskować, że program Nitro Zeus właśnie został uruchomiony.

SpaceWatchMe, podkreśla, że być może Mansourian próbuje zwalczać obecność zachodnich mediów na terenie Iranu. Wydaje się to prawdopodobnym scenariuszem, biorąc pod uwagę zaawansowane prace nad narodowym internetem na wzór tego działającego w Chinach. Nowa wersja sieci krajowej będzie zgodna z wszystkimi zaleceniami szyickiego Najwyższego Przywódcy Ali Chameneiego.

Reklama

Komentarze

    Reklama