Strona główna

Ukraina i Stany Zjednoczone: energetyczne rozmowy na szczycie

  • Elon Musk, Fot. The Henry Ford, OnInnovation, https://www.flickr.com/photos/oninnovation/

Podczas wizyty w Stanach Zjednoczonych, ukraiński minister energetyki, Wołodymyr Demczyszyn spotka się z kierownictwem Departamentu Energii oraz weźmie udział w posiedzeniu ukraińsko-amerykańskiej grupy roboczej, która opracowuje rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa energetycznego. Współprzewodniczącym narady będzie specjalny wysłannik Departamentu Stanu USA – Amos Hochstein

Służby prasowe ukraińskiego Ministerstwa Energetyki i Przemysłu Węglowego podają, że  spotkania będą odbywać się równolegle z pierwszym Ukraińsko–Amerykańskim Forum Biznesu, podczas którego planowane jest zaprezentowanie możliwości inwestycyjnych na terytorium Ukrainy – również w sektorze energetycznym.

"Forum pozwoli na prezentację kompleksowego potencjału naszej gospodarki. (…) Równocześnie pracujemy na innej płaszczyźnie – w formule spotkań dwustronnych, poświęconych konkretnym projektom, dotyczą one m.in. inwestowania w ukraiński kompleks paliwowo – energetyczny” – czytamy w oświadczeniu.

Według Kijowa, taki tryb działania pozwoli potencjalnym, amerykańskim inwestorom uzyskać pełny obraz sytuacji w ukraińskim sektorze energetycznym i zrozumieć system podejmowania decyzji. Warto nadmienić, że obok przedstawicieli rządu (na czele z Arsenijem Jaceniukiem), członkiem ukraińskiej delegacji jest również szef Naftogazu – Andrij Kobolew.

(JK)

Komentarze