Reklama

Górnictwo

Tobiszowski: sprawy w górnictwie idą w dobrą stronę

  • Ministerstwo Spraw Wewnętrznych planuje liczne zmiany w strukturze Straży Granicznej - fot. MSW.
    Ministerstwo Spraw Wewnętrznych planuje liczne zmiany w strukturze Straży Granicznej - fot. MSW.

- Podejmowane przez nas działania w obszarze górnictwa węgla kamiennego idą w dobrym kierunku. Potwierdzeniem tego jest decyzja KE w sprawie notyfikacji – powiedział wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski podczas konferencji Górnictwo 2016. 

Wiceminister Tobiszowski podkreślił również, że resort podejmuje intensywne działania mające na celu poprawę sytuacji w sektorze. Dzięki temu m.in. udało się stworzyć 1 maja 2016 r. Polską Grupę Górniczą. – Nasz pomysł na zreformowanie polskiego górnictwa, a więc powiązanie wydobycia węgla z sektorem energetycznym nigdy nie miało na celu bieżącego finansowania górnictwa. Wielokrotnie podkreśla to w swoich wypowiedziach również minister energii Krzysztof Tchórzewski – dodał.

Przypomniał, że o górnictwie trzeba rozmawiać, opierając się na twardych danych. – W ten sposób prowadzimy dialog ze stroną społeczną. W tym procesie musimy mieć na uwadze przede wszystkim uwarunkowania gospodarcze – podkreślił. Zdaniem wiceministra kluczowe dla reformy górnictwa jest osiągnięcie wyniku „zero plus” w końcu przyszłego roku. 

Zobacz także: ME: nie ma harmonogramu likwidacji kopalń

 

Reklama

Komentarze

    Reklama