Reklama

Elektroenergetyka

Tchórzewski: Sektor energetyczny to fundament gospodarki

Fot. www.me.gov.pl
Fot. www.me.gov.pl

Inwestycje jak ta w Czosnowie są przykładem jak zmienia się sektor energii. Cieszę się, że spółki energetyczne, w tym również PGE dostrzegają wyzwania przed jakimi staje teraz Polska i realizują ambitne plany inwestycyjne – powiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski podczas uroczystości oddania do użytku Głównego Punktu Zasilającego w Czosnowie. Inwestycja PGE Dystrybucja została otwarta 21 września 2017 r. 

Minister Tchórzewski podkreślił, że sektor energetyczny stanowi ważny element gospodarki naszego kraju. – Rozwijająca się gospodarka potrzebuje stabilnych dostaw energii i gwarancji bezpieczeństwa energetycznego. Polska ma przed sobą perspektywę intensywnego rozwoju gospodarczego, należy więc zakładać, że w najbliższych latach zużycie energii elektrycznej znacznie wzrośnie – powiedział. W tym kontekście, podkreślił, konieczność inwestycji w nowe źródła wytwarzania, modernizację infrastruktury energetycznej i sieci.

Szef resortu energii zaznaczył, że w tej chwili wszystkie spółki energetyczne realizują odważne plany inwestycyjne. Przypomniał, że PGE Dystrybucja w latach 2016 – 2019 na inwestycje wyda  ok. 7 mld zł. – Te działania wpisują się w nasze strategiczne plany rozwoju sektora – zaznaczył. 

Dodał, że budowa stacji w Czosnowie ma również duże znacznie dla przyszłości regionu. - Stacja w Czosnowie jest odpowiedzią na potrzeby lokalnej społeczności i dynamicznie rozwijającego się regionu. Dzisiaj może się tutaj lokować przemysł, powstały możliwości zasilenia obiektów gospodarczych – podkreślił.

ME/jk

Zobacz także: KE zgłasza zastrzeżenia do polskiego rynku mocy. "Kluczowy etap rozmów" [ANALIZA]

Zobacz także: URE ostrzega przed nieuczciwymi dostawcami energii

Komentarze