Reklama

Elektroenergetyka

Tauron: nowoczesne urządzenia grzewcze pomogą walczyć ze smogiem

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Tauron promuje ofertę zakupu mediów i nowoczesnych urządzeń grzewczych pomagających rozwiązać problem smogu.

Jednym z najlepszych sposobów wyeliminowania problemu smogu jest ekologiczne, bezpieczne i czyste ciepło sieciowe oferowane przez Tauron Ciepło.

Przyłączenie każdego kolejnego budynku do sieci ciepłowniczej, oznacza mniej indywidualnych pieców i kominów, co bezpośrednio przyczynia się do znacznego ograniczenia emisji szkodliwych zanieczyszczeń do atmosfery.

Rekomendowana jest również oferta na zakup kotła gazowego z gazem od Taurona. Jest to usługa kompleksowa – od bezpłatnego doradztwa w doborze urządzeń, poprzez załatwienie wszystkich formalności, w tym zmiany sprzedawcy gazu, aż do instalacji kotła. Co więcej, klient zyskuje gwarancję taniego gazu i pewność, że kotły gazowe proponowane przez Tauron spełniają unijne wymogi związane z ochroną środowiska i ograniczeniem niskiej emisji.

W ramach Programu Ograniczenia Niskiej Emisji Tauron Sprzedaż w 2016 rozpoczął współpracę z Krakowem. W mieście od 2019 roku zacznie obowiązywać całkowity zakaz używania paliw stałych. Stąd już teraz pojawia się konieczność intensywnej promocji alternatywnych źródeł ogrzewania wśród krakowian. Tauron wspiera  w tych działaniach samorząd, przygotowując w 2016 roku – w porozumieniu z Urzędem Miasta Krakowa – dedykowaną kompleksową ofertę dla mieszkańców miasta, którzy zdecydują się wymianę pieca na nowoczesny kocioł gazowy. Urząd Miasta zapewnia zwrot całości lub części kosztów poniesionej inwestycji i - jako strona porozumienia - daje gwarancję, że oferta Tauron dla mieszkańców Krakowa jest korzystna finansowo. Wprowadzenie tej oferty zostało wsparte kampanią Tauron „Piec gazowy może być darmowy”, której celem było dotarcie z informacją o konieczności wymiany ogrzewania do jak największej liczby mieszkańców Krakowa.

,,Współpraca z Krakowem ma dla nas wymiar zarówno społeczny, jak i biznesowy. Włączamy się w projekty, które mają służyć poprawie jakości życia mieszkańców, m.in. poprzez poprawę stanu środowiska. W wymiarze biznesowym, specjalna oferta dla mieszkańców Krakowa na wymianę ogrzewania na kocioł gazowy, ma wspierać naszą obecność na rynku gazu" – podkreśla Filip Grzegorczyk, prezes zarządu Tauron Polska Energia.

Tauron posiada również ofertę dla klientów, którzy zdecydowali się ogrzewać dom za pomocą paliwa węglowego. Ekogroszek od Tauron pochodzi wyłącznie z polskich kopalń należących do Grupy Tauron i jest elementem kompleksowych rozwiązań w zakresie ograniczania niskiej emisji, która jest w głównej mierze spowodowana spalaniem śmieci.

Przyczyną smogu w Polsce jest w 80 procentach  tzw.  "niska emisja", czyli spaliny pochodzące z kotłów i pieców na paliwa stałe w gospodarstwach domowych. Sytuację pogarsza spalanie złej jakości węgla w urządzeniach nie spełniających żadnych norm emisji spalin.

Tauron po raz kolejny prowadzi w tym roku program działań zwalczających tzw. niską emisją. Akcje w centach miast mają na celu uświadomienie skali problemu oraz promocję technologicznych rozwiązań przeciwdziałających niebezpiecznemu zjawisku smogu.

 

Zobacz także: Tauron włącza się do walki ze smogiem

Reklama

Komentarze

    Reklama