Reklama

Chemia

Synthos wśród laureatów wyróżnienia „Inwestor bez granic”

Fot. Synthos
Fot. Synthos

Synthos S.A. został jednym z laureatów wyróżnień „Inwestor bez granic”, przyznanych przez organizatorów Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Prestiżowe tytuły trafiły do firm, których inwestycje są impulsem rozwojowym dla polskiej gospodarki.

Laureatami wyróżnień „Inwestor bez granic” zostali inwestorzy zagraniczni w Polsce i polskie firmy inwestujące za granicą. Pod uwagę wzięte zostały m.in. skala inwestycji, ich wpływ na potencjał polskiej gospodarki, innowacyjny charakter (transfer technologii i know-how), znaczenie inwestycji dla polskiego rynku pracy i dla budowania marki Polski w świecie. Synthos został doceniony za ważną i odważną akwizycję w europejskiej chemii, tj. przeprowadzoną w ubiegłym roku akwizycję firmy Ineos Styrenics. 

„Inwestycje to nie tylko motor wzrostu, to także prawdziwy budulec gospodarki i synonim jej rozwoju. Plebiscyt „Inwestor bez granic” jest dla nas okazją do wyróżnienia najlepszych praktyk inwestycyjnych, jakie możemy zaobserwować na polskim i światowych rynkach. Kandydatów nominowali przedstawiciele środowiska biznesu, instytucji samorządu gospodarczego, agencji 
i instytucji rządowych zaangażowanych w pozyskiwanie inwestorów oraz wspierających polską ekspansję gospodarczą za granicą” – mówi Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP, inicjator projektu. 

Zobacz także: Duszący ciężar regulacji, czyli o unijnym sektorze chemicznym

Nagrody wręczono 10 maja br., w trakcie gali wieńczącej pierwszy dzień IX Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach (European Economic Congress – EEC).

kn/Synthos

Reklama

Komentarze

    Reklama