Reklama

Gaz

SKANER Energetyka24: Platforma Obywatelska popiera rząd ws. Korytarza Norweskiego

  • FOT. US ARMY/FLICKR

Gościem nowego odcinka programu "SKANER Energetyka24" był Włodzimierz Karpiński, Wiceprzewodniczący sejmowej Komisji ds. Energii i Skarbu Państwa.

Polityk odniósł się m.in. do kwestii wsparcia opozycji dla projektu budowy Korytarza Norweskiego, który do 2022 r. ma umożliwić Polsce dywersyfikację dostaw gazu. To istotna kwestia ze względu na wybory parlamentarne w 2019 r.

„Każdy krok w stronę uniezależnienia się energetycznego w naszej sytuacji geopolitycznej jest wart poważnego rozważenia, a więc w tym sensie tak [Platforma Obywatelska wspiera Korytarz Norweski – przyp. red.]. Oczywiście jest kwestia udolności bądź nieudolności w biznesowym przeprowadzeniu tego projektu (…) W sensie dążenia do niezależności energetycznej, dywersyfikacji źródeł, rozbudowywania połączeń z infrastrukturą krajów europejskich jak najbardziej tak [rząd może liczyć na nasze wsparcie - przyp. red.].”

Włodzimierz Karpiński

Włodzimierz Karpiński ocenił także prowadzoną przez rząd Beaty Szydło politykę energetyczną:

Ja tej polityki [polityki energetycznej rządu – przyp. red.] nie widzę. Widzę fragmentaryczne działania. Jest kwestia związana z ratowaniem sektora węglowego, ale już żebyśmy mogli sobie odpowiedzieć na kwestie takie jak na czym opieramy swoją energetykę, jaki będzie miks – tego nie ma.”

Włodzimierz Karpiński

Komentarze