Reklama

Wiadomości

Szef węgierskiego MSZ: zostaliśmy zwolnieni z limitu cen rosyjskiej ropy

Autor. Facebook / @Szijjártó Péter

Węgry zostały zwolnione ze stosowania limitu cen ropy naftowej sprowadzanej z Rosji - poinformował w sobotę na Facebooku minister spraw zagranicznych i handlu Węgier Peter Szijjarto.

Reklama

„Podczas negocjacji w sprawie limitu cen ropy naftowej usilnie walczyliśmy o interesy Węgier i w końcu nam się udało: Węgry zostały zwolnione z limitu" – napisał polityk. „Potrzebne jest zwiększenie liczby źródeł energii, bo to spowoduje spadek cen" – przekonywał, dodając, że „takie działania (Unii Europejskiej – PAP) najbardziej szkodzą europejskiej gospodarce".

Reklama

Czytaj też

Reklama

Rada Unii Europejskiej poinformowała w sobotę oficjalnie o ustaleniu pułapu cenowego na rosyjską ropę naftową na poziomie 60 dolarów za baryłkę. Krok ten ma zmniejszyć skoki cen surowca i uszczuplić dochody rosyjskiego budżetu.

Wcześniej z szóstego pakietu sankcji wyłączone zostały ropociągi, co umożliwia Węgrom, Słowacji i Czechom sprowadzanie surowca rurociągiem Przyjaźń. Embargo przyjęte w ramach szóstego pakietu zacznie obowiązywać od poniedziałku w stosunku do ropy sprowadzanej drogą morską oraz od 5 lutego 2023 r. wobec rosyjskich produktów ropopochodnych.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama