Reklama

Wiadomości

Premier: współpraca z Arabią Saudyjską nie będzie sprowadzać się tylko do ropy

Autor. Twitter / @PremierRP

Nasza współpraca z Arabią Saudyjską nie będzie sprowadzać się tylko do ropy - podkreślił na Twitterze premier Mateusz Morawiecki. Poinformował, że podczas swojej wizyty w Rijadzie rozmawiał m.in. o eksporcie polskiej żywności.

Reklama

Szef polskiego rządu złożył we wtorek wizytę w Rijadzie, gdzie spotkał się z następcą tronu Królestwa Arabii Saudyjskiej, premierem Mohammedem bin Salmanem. Jak przekazała Kancelaria Premiera, politycy omówili aktualne stosunki dwustronne i dalszą współpracę w zakresie dostaw ropy do Polski w celu zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego dla naszego kraju. Premier Mateusz Morawiecki przedstawił potencjał, jaki ma Polska w zakresie inwestycji w technologie przyszłości oraz możliwości eksportowe polskiego rolnictwa. Podczas rozmów poruszono również kwestie międzynarodowe i regionalne.

Reklama

Premier podkreślił na Twitterze, że współpraca z Arabią Saudyjską nie będzie sprowadzać się tylko do ropy. "W ostatnich latach Polska poczyniła ogromne postępy w zakresie cyfryzacji. Rozmawialiśmy o tym, jak polskie firmy mogłyby dostarczać swoje produkty i usługi do Arabii Saudyjskiej" - napisał szef polskiego rządu.

Czytaj też

"Podczas gdy dla nas kluczowe jest bezpieczeństwo energetyczne, dla Arabii Saudyjskiej najważniejsze jest bezpieczeństwo żywnościowe. Współpraca w obszarze rolnictwa to wielka szansa dla polskich rolników i producentów żywności" - stwierdził Morawiecki.

Reklama

Poinformował, że z następcą tronu Królestwa Arabii Saudyjskiej Mohammedem bin Salmanem omówił współpracę energetyczną, eksport polskiej żywności, współpracę w zakresie nowych technologii i inwestycji i odkłamywanie rosyjskiej propagandy.

Wizyta w Rijadzie była pierwszą wizytą polskiego premiera w Arabii Saudyjskiej od 11 lat.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama