Reklama

Wiadomości

Morawiecki: należy się cieszyć, że ceny paliw nie wzrosły

Premier Mateusz Morawiecki w Berlinie
Autor. Fot. Twitter.com/Piotr Muller

Należy się cieszyć, że ceny paliw na stacjach benzynowych nie wzrosły - oświadczył w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki. Od 1 stycznia VAT na paliwa powrócił do stawki podstawowej 23 proc.

Reklama

Jak mówił Morawiecki na konferencji prasowej, od kilku miesięcy złotówka się umacnia, a ceny ropy nie rosną. "Prawdopodobnie zakontraktowano z odpowiednim wyprzedzeniem zakupy. Zapłata odbywa się po dzisiejszych cenach i kursach, i to jest dobra okoliczność" - stwierdził szef rządu. "Należy się cieszyć, że ceny paliwa nie wzrosły.(...) Cieszę się, że złotówka się umacnia i że cena ropy nie poszła w górę. Dzięki temu te ceny są na w miarę stabilnym poziomie" - dodał.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Morawiecki stwierdził, że dziś ceny detaliczne paliw w Polsce są "jednymi z najniższych w Europie". Według niego, rynek paliw w Polsce jest konkurencyjny, "działa na nim wielu prywatnych sprzedawców, którzy kształtują swoje ceny".

Od 1 stycznia 2023 r. ponownie stosowana jest podstawowa 23 proc. stawka VAT na paliwa. 30 grudnia 2022 r. PKN Orlen obniżył hurtowe ceny paliw o ok. 12 proc. Ceny detaliczne nie uległy większym zmianom.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama