Reklama

Wiadomości

Małgorzata Kowalska z Orlen Asfalt: niezbędny jest dialog zarządców dróg, wykonawców i dostawców

Fot. www.orlen-asfalt.pl

Dialog między zarządcami dróg, wykonawcami i dostawcami materiałów budowlanych jest niezbędny, aby skuteczniej stawiać czoła wyzwaniom, z którymi się obecnie zmagamy - uważa Małgorzata Kowalska z zarządu Orlen Asfalt z Grupy Orlen.

Spółka ta jest jednym z partnerów seminarium „Szanse i wyzwania branży drogowej w świetle sytuacji geopolitycznej i transformacji energetycznej", organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Wykonawców Nawierzchni Asfaltowych, które odbywać się będzie w Gdańsku (Pomorskie) od 20 do 22 września.

„Dialog między zarządcami dróg, wykonawcami i dostawcami materiałów budowlanych jest niezbędny, aby skuteczniej stawiać czoła wyzwaniom, z którymi się obecnie zmagamy" - powiedziała Małgorzata Kowalska, członek zarządu Orlen Asfalt, cytowana we wtorkowym komunikacie spółki, anonsującym gdańskie seminarium o szansach i wyzwania branży drogowej.

Czytaj też

Kowalska podkreśliła, że „celem Orlen Asfalt jest zapewnienie dostaw asfaltów na inwestycje drogowe w Polsce, wzrost sprzedaży na rynkach zagranicznych oraz rozwój innowacyjnych technologii asfaltowych". „Z ekspertami branżowymi chcemy rozmawiać o wszystkich czynnikach, które w znaczący sposób przekładają się na podaż, popyt i ceny tych produktów" - dodała.

Jak podał Orlen Asfalt, na „Szanse i wyzwania branży drogowej w świetle sytuacji geopolitycznej i transformacji energetycznej", spotkają się i dyskutować będą przedstawiciele zarządców dróg, podmiotów budowlanych i dostawców materiałów do budowy dróg. „Swoją obecność na wydarzeniu zapowiedzieli przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad" - oznajmiła spółka.

„W świetle dynamicznie zmieniającej się sytuacji, rynek inwestycji infrastrukturalnych wymaga dyskusji i wymiany doświadczeń zarówno środowiska inwestorów jak i producentów, wykonawców, przedstawicieli samorządów oraz środowiska akademickiego. Zwłaszcza, że obecny czas stawia przed nami szereg wymagających wyzwań" - podkreślił Andrzej Wyszyński, prezes Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Wykonawców Nawierzchni Asfaltowych.

Jak dodał, gościem specjalnym seminarium „Szanse i wyzwania branży drogowej w świetle sytuacji geopolitycznej i transformacji energetycznej" będzie sekretarz generalny European Asphalt Pavement Association Carsten Karcher, który „przedstawi bieżącą sytuację producentów i wykonawców nawierzchni mineralno-asfaltowych w Europie".

Orlen Asfalt to podmiot Grupy Orlen z siedzibą w Płocku, jeden z największych w Polsce i w Europie Środkowej dostawców lepiszcza asfaltowego wykorzystywanego do produkcji nawierzchni. Spółka podkreśla, iż w ramach segmentu asfaltowego Grupy Orlen, dostarcza produkty z pięciu ośrodków produkcyjnych, znajdujących się w Polsce - w Płocku i Trzebini, a także w Czechach - Pardubicach i Litvinowie oraz na Litwie - w Możejkach.

Źródło:PAP

Komentarze