Reklama

Wiadomości

Botas: trzęsienie ziemi w Turcji nie uszkodziło rurociągów

Autor. Unsplash

Niszczycielskie trzęsienie ziemi nie wpłynęło na działanie rurociągów naftowych w Turcji – poinformowała krajowa spółka energetyczna Botas.

Reklama

W porannym komunikacie prasowym spółka podała, że po przeprowadzeniu kontroli nie stwierdzono uszkodzeni na całej długości rurociągów naftowych. Z kolei jako środek zapobiegawczy podjęto decyzję o zawieszaniu dostaw gazu ziemnego do wielu obszarów znajdujących się w pobliżu epicentrum trzęsienia ziemi.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Kataklizm, który od 1939 roku nie był tak silny, rzuca nowe światło na głośno zapowiadaną budowę tureckiego hubu gazowego przy współpracy z Rosją. Media branżowe skupione na szacowaniu szkód infrastruktury krytycznej, coraz śmielej zaczynają wybiegać w przyszłość, stawiając obecnie znak zapytania nad inwestycją.

Dziś w nocy po godzinie 4 w Turcji miało miejsce potężne trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,8 w dziesięciostopniowej skali Richtera. Budynki i obiekty infrastruktury zostały zniszczone w wielu miastach w całym kraju. Trzęsinie odczuli również mieszkańcy Syrii, jak również w stolicy Libanu, a nawet w Izraelu.

Według wstępnych danych, w Turcji zginęło ponad 1100 osób, a ponad 7000 zostało rannych.

Reklama

Komentarze

    Reklama