Reklama

Ropa

Członek zarządu Orlenu dla E24: proces fuzji z Lotosem jest zaawansowany w 70%

Fot. PKN Orlen
Fot. PKN Orlen

- To jest niezwykle skomplikowana transakcja, robimy ją niezwykle uważnie, tak żeby zakończyła się pełnym sukcesem, przyniosła satysfakcje wszystkim akcjonariuszom - mówił podczas konferencji wynikowej odpowiadając na pytanie Energetyka24.com Jan Szewczak, wiceprezes PKN Orlen.

PKN Orlen przedstawił wyniki finansowe ze II kwartał br. Spółka chwali się, że są one rekordowe, bowiem EBIDTA LIFO wyniosła aż 3,21 mld złotych 

Niedawno pojawiły się informacje, że proces przejęcia Lotosu wydłuża się. Przypomnijmy – Orlen musi znaleźć kupca na 389 stacji Lotosu, 30% rafinerii w Gdańsku, 50% udziałów w spółce joint venture z BP zajmującej się obrotem paliwa odrzutowego oraz dwóch zakładów bitumicznych żeby Komisja Europejska zatwierdziła fuzję.

„Można na to spojrzeć z punktu widzenia optymistycznego. Po pierwsze sami wnioskowaliśmy o to, dano nam taką możliwość wydłużenia tego terminu. Chcemy po prostu niezwykle drobiazgowo przeanalizować wszystkie propozycje, oferty. To jest niezwykle skomplikowana transakcja, robimy ją niezwykle uważnie, tak żeby zakończyła się pełnym sukcesem, przyniosła satysfakcje wszystkim akcjonariuszom” – odpowiedział na pytanie Energetyka24.com Jan Szewczak, wiceprezes Orlenu ds. finansowych.

Reklama
Reklama

„Liczymy, że ten czas pozwoli nam bardzo precyzyjnie do tego podejść i wybrać najlepsze rozwiązania. Ten proces jest zaawansowany w 70%. Takie sytuacje zdarzają się przy tego typu fuzjach” – dodał.

Komentarze