Ropa w USA tanieje, ale kończący się tydzień był dla niej dobry

30 kwietnia 2021, 11:06
48773159821_eab99285b6_k
Fot. Glenn Beltz / Flickr
Energetyka24
Energetyka24

DOTYCZY:


Ropa naftowa na giełdzie paliw w USA tanieje wraz z postępującymi spadkami na globalnych rynkach akcji i rynkach surowcowych. Cały tydzień zakończy się jednak dla WTI pozytywne - ze zwyżką o 0,4 proc. - informują maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na czerwiec na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 64,57 USD, niżej o 0,68 proc. 

Ropa Brent w dostawach na czerwiec na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie kosztuje 68,23 USD za baryłkę, niżej o 0,48 proc. 

Nastroje na rynkach są słabsze na koniec tygodnia, ale inwestorzy liczą na wyższe zużycie paliw - od USA, przez Wielką Brytanię, po Chiny.

 

Reklama
Reklama

W USA następuje ponowne całkowite otwarcie głównych miast, gdzie wcześniej wprowadzono obostrzenia związane z pandemią Covid-19.

Z kolei w Chinach w sobotę rozpocznie się dłuższy weekend, co prawdopodobnie skłoni mieszkańców tego kraju do masowych podróży samochodowych.

Sytuacja dotycząca zakażeń koronawirusem w Indiach budzi jednak pewne obawy związane z popytem, bo kraj ten jest trzecim największym na świecie importerem ropy naftowej. 

W ciągu ostatniej doby w Indiach wykryto rekordową liczbę ponad 386 tys. nowych zakażeń koronawirusem oraz stwierdzono prawie 3,5 tys. zgonów. To najwyższe obecnie liczby na świecie, choć według ekspertów wciąż mocno zaniżone. 

Statystyki zakażeń w Indiach rosną niemal codziennie od początku kwietnia. 

Tylko w ciągu ostatnich pięciu dni dzienny rekord liczby nowych przypadków Covid-19 był przekraczany cztery razy. 

Na zakończenie poprzedniej sesji WTI na giełdzie w Nowym Jorku zyskała 1,8 proc. i była wyceniana powyżej 65 USD za bryłkę, po raz pierwszy od połowy marca. (PAP Biznes)

PAP - mini

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets Energetyka24