Ropa

Postoje remontowe niektórych instalacji w głównym zakładzie PKN Orlen

Fot.: PKN Orlen
Fot.: PKN Orlen

W głównym zakładzie PKN Orlen w Płocku (Mazowieckie) rusza planowy, okresowy przegląd i remont niektórych instalacji produkcyjnych, który potrwa do 18 października. Prace będą wykonywane pod nadzorem wykwalifikowanej kadry technologów i służb ochrony środowiska - podała spółka.

Informując w poniedziałek o planowych postojach remontowych, PKN Orlen wyjaśnił, iż obejmą one m.in. instalacje hydroodsiarczania gudronu - HOG, izomeryzacji, paraksylenu oraz jednostki bloku gospodarki gazami, a w ich trakcie "będą wykonywane prace konserwacyjno-remontowe oraz prace inwestycyjne".

"W zakładzie produkcyjnym PKN Orlen rozpoczyna się planowy, okresowy przegląd i remont instalacji produkcyjnych. Potrwają one do 18 października 2019 r." - podał w komunikacie płocki koncern.

PKN Orlen zaznaczył przy tym, uprzedzając mieszkańców Płocka o możliwych widocznych efektach prowadzonych prac, iż "w najbliższym czasie mogą, lecz nie muszą, wystąpić okresowo zwiększone zrzuty na pochodnie, skutkujące pojawieniem się standardowego płomienia".

"Operacje zatrzymywania i ponownego uruchamiania instalacji prowadzone będą zgodnie z obowiązującymi w PKN Orlen instrukcjami. Wszystkie prace będą wykonywane pod nadzorem wykwalifikowanej kadry technologów i służb odpowiedzialnych za ochronę środowiska" - zapewnił płocki koncern.

PKN Orlen podkreślił jednocześnie, że planowe postoje niektórych instalacji produkcyjnych w jego zakładzie produkcyjnym w Płocku "nie będą miały wpływu na otoczenie, w tym na zdrowie mieszkańców czy stan środowiska naturalnego".

PKN Orlen to największy podmiot branży rafineryjno-petrochemicznej w Polsce i jeden z największych z tego segmentu w Europie. W Płocku znajduje się główny zakład produkcyjny spółki, największy taki kompleks w kraju.

Źródło:
PAP

Komentarze