• Partner główny
    Logo Orlen

Ropa

PKN Orlen z nagrodą za najlepszego pracodawcę

Fot. PKN Orlen
Fot. PKN Orlen

PKN Orlen po raz ósmy został uhonorowany tytułem TOP Employers przyznawanym za najwyższe standardy w zakresie polityki personalnej. Tytuł ten, jak podkreśla spółka, potwierdza jej wysoką pozycję wśród najlepszych pracodawców w Polsce.

"Eksperci Top Employers Institute po raz kolejny uznali PKN Orlen za firmę spełniającą najwyższe standardy w zakresie polityki personalnej" - poinformował w piątek płocki koncern. Zaznaczył przy tym, że przyznany "po raz ósmy z rzędu" tytuł "potwierdza wysoką pozycję spółki w gronie najlepszych pracodawców w Polsce".

PKN Orlen przypomniał, że certyfikat TOP Employers przyznawany jest jedynie na rok, a wcześniejsze badanie składa się z kilku etapów m.in. walidacji, audytu najlepszych praktyk HR oraz finalnej certyfikacji. Koncern wyjaśnił jednocześnie, iż eksperci TOP Employers Institute "przyglądają się zarówno wynagrodzeniom i benefitom, systemowi premiowania, rozwojowi i szkoleniom, jak i kulturze organizacyjnej firmy".

"Wyróżnienie przyznane po raz ósmy nie trafia do koncernu przypadkiem. Oznacza, że pod względem stosowanych u nas praktyk kadrowych, utrzymujemy najwyższe światowe standardy i wyznaczamy trendy. Dlatego trafiają do nas najlepsi specjaliści z branży. Inwestujemy w ich rozwój, dostosowujemy obowiązki do możliwości i potrzeb pracowników, słowem dbamy o ergonomię. W ten sposób zapewniamy komfort, który przekłada się na jakość pracy i przynosi wymierne korzyści dla całej firmy" – podkreśliła dyrektor wykonawczy ds. kadr w PKN Orlen Wioletta Kandziak cytowana w komunikacie spółki.

PKN Orlen zwrócił uwagę, że Top Employers Institute "od ponad ćwierćwiecza przyznaje certyfikaty na całym świecie, badając warunki pracy stworzone przez pracodawców oraz realizowaną politykę personalną". "Audyt prowadzony przez ten niezależny instytut gwarantuje szerokie spektrum badania poprzez kompleksowy przegląd procesów, możliwość porównania z innymi organizacjami oraz weryfikacje na zgodność z najlepszymi rynkowymi standardami" - dodał płocki koncern.

Jak zaznaczył PKN Orlen, "certyfikat Top Employers jest przyznawany wyłącznie organizacjom, których oferta dla pracownika spełnia najwyższe standardy międzynarodowe".

PKN Orlen jest największym, strategicznym podmiotem branży rafineryjno-petrochemicznej w Polsce i jednym z największych w Europie. Grupa Orlen posiada spółki w Niemczech, Czechach, na Litwie i w Kanadzie. W zakładzie głównym koncernu w Płocku zatrudnionych jest ponad 4,5 tys. pracowników, a w całej grupie Orlen ponad 19,5 tys.

ML/PAP

Komentarze