Reklama

Ropa

PKN Orlen szuka producenta soków tłoczonych pod marką własną spółki

Fot. www.orlen.pl
Fot. www.orlen.pl

PKN Orlen ogłosił postępowanie dotyczące wyboru producenta soków owocowych, tłoczonych pod marką własną należącą do tej spółki i sprzedawanych na jej stacjach paliwowych. Oferty można składać do 5 sierpnia – poinformował płocki koncern w ogłoszeniu.

"PKN Orlen chce nieustannie poprawiać swoją efektywność ekonomiczną oraz pozycję rynkową i obecnie rozpoczyna postępowanie zakupowe dotyczące wyboru producenta soków tłoczonych pod marką własną Orlen do odsprzedaży na stacjach paliw PKN Orlen" – oznajmił płocki koncern w opublikowanej dokumentacji.

Jak zapowiedział, spółka "planuje podpisanie umowy ramowej z oferentem wybranym w postępowaniu". Koncern podał przy tym, iż "umowa tego typu obejmuje warunki zakupu i dostaw produktów". W specyfikacji wyjaśnił, że postępowanie dotyczy soków w butelkach szklanych 330 ml o smaku jabłkowym, a także jabłko-wiśnia, jabłko-pomarańcza, jabłko-mięta, jabłko-marchewka i jabłko-gruszka.  

PKN Orlen przypomniał w ogłoszeniu, że prowadzi sprzedaż produktów w kategorii soków na ponad 1200 własnych stacjach paliw.  

"Do głównych celów prowadzonego postępowania należą: dobór asortymentu zgodnie z potrzebami klientów stacji paliw PKN Orlen, przy uwzględnieniu dostępnej powierzchni sprzedażowej, aktywne zarządzanie kategorią dzięki bezpośredniej współpracy z producentem towarów sprzedawanych na stacjach PKN Orlen, zwiększanie sprzedaży" – podkreśliła spółka. 

W lipcu 2018 r. PKN Orlen uruchomił program "Pij polskie soki", rozszerzając sprzedaż soków owocowych od producentów z Polski na całą swą sieć stacji paliwowych w Polsce. Koncern informował wtedy, że jest to projekt będący odpowiedzią na potrzeby konsumentów, a zarazem wspierający polskich sadowników, także "lokalne, często rodzinne firmy przetwórcze". "W wyniku podjętych działań zakup soków owocowych przez PKN Orlen od polskich producentów zwiększy się o 150 proc." - podawała spółka.  

PKN Orlen informował wówczas, że w ramach programu pilotażowego, polskie soki znajdowały się w ofercie 200 jego stacji paliwowych, a rozpoczęty oficjalnie program „Pij polskie soki” zakłada "znaczące zwiększenie ich dostępności". Spółka zapowiadała, iż w ramach programu do dyspozycji klientów dostępne będą soki polskich firm, takich jak Bracia Sadownicy, Maspex, Owocowe Smaki (marka Agrestada), Sad Sandomierski oraz Sok z gór. (PAP)

Reklama

Komentarze

    Reklama