Reklama

Ropa

PKN Orlen przekazał służbie skarbowej 15 radiowozów

Fot.: Energetyka24.com
Fot.: Energetyka24.com

15 hybrydowych i elektrycznych radiowozów przekazał w czwartek PKN Orlen Krajowej Administracji Skarbowej. Samochody będą wykorzystywane przez funkcjonariuszy Służby-Celno-Skarbowej m.in. do kontroli drogowych.

Pięć elektrycznych Leafów i 10 hybrydowych Toyot trafi do dziewięciu województw, gdzie będą używane m.in. do monitorowania drogowego przewozu towarów oraz na lotniskach w Warszawie, Krakowie i Katowicach.

Jak podkreślał podczas uroczystości przekazania aut w Krajowej Szkole Skarbowości w Otwocku szef KAS Marian Banaś, w wyniku wprowadzonych rozwiązań przez ostatnie dwa lata budżet zyskał ponad 100 mld zł. Nadal mamy jednak bardzo dużo do zrobienia, luka wynosi 12,5 proc. - dodał.

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek zaznaczył, że jednym z efektów walki z szarą strefą jest też wzrost podatków odprowadzonych przez PKN Orlen. W 2017 r. było to ogółem 32 mld zł, w 2018 r. - już ok. 36 mld zł. Orlen jest jednym z największych beneficjentów walki z szarą strefą paliwową.

Od 2015 r. sprzedaż wzrosła o ponad 45 proc., od 2015 do 2018 r. podatki odprowadzone przez PKN Orlen wzrosły o 11 mld zł rocznie - podkreślał Obajtek.

Reklama

Komentarze

    Reklama