Reklama

Ropa

PKN Orlen przekazał Centrum Zdrowia Dziecka 150 tys. zł na paliwo dla karetek

Fot. Orlen
Fot. Orlen

W związku z epidemią koronawirusa PKN Orlen przekazał Instytutowi Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie 150 tys. zł. Darowizna pokryje tam zapotrzebowanie na paliwo dla karetek medycznych przez trzy miesiące - podał w środę płocki koncern.

Informując o darowiźnie, PKN Orlen przypomniał, że oddział pediatryczny Instytutu Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka został przekształcony w oddział zakaźny dla dzieci z podejrzeniem COVID19. Spółka wspomniała przy tym, że na walkę z koronawirusem przekazała dotąd, w tym poprzez swa korporacyjną Fundację Orlen, łącznie ponad 100 mln zł, a większość tych środków trafiła na potrzeby służby zdrowia.

"PKN Orlen przekazał Instytutowi Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka darowiznę w wysokości 150 tys. zł. Kwota w całości pokryje zapotrzebowanie na paliwo dla karetek przez 3 miesiące" - oznajmił w środowym komunikacie płocki koncern.

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek podkreślił, że Fundacja Orlen od lat wspiera polską służbę zdrowia, a w obliczu szczególnie trudnej sytuacji, związanej z epidemią koronawirusa, konsekwentnie zwiększa swoje zaangażowanie w tym zakresie. "Na walkę z koronawirusem przeznaczyliśmy łącznie już ponad 100 mln zł. Środki te zostały przeznaczone między innymi na zakup masek medycznych, kombinezonów ochronnych czy sprzętu medycznego, w tym karetek i urządzeń odkażających" - zaznaczył Obajtek.

Szef płockiego koncernu ocenił przy tym, że "darowizna przekazana Centrum Zdrowia Dziecka pozwoli na sprawne funkcjonowanie transportu medycznego, w tym przewozów pacjentów, krwi czy zespołów transplantologicznych". "Jednocześnie warto podkreślić, że inne placówki ochrony zdrowia wciąż mogą ubiegać się o dotacje celowe ze środków naszej fundacji" – dodał Obajtek.

PKN Orlen zwrócił uwagę, że jego korporacyjna Fundacja Orlen, wspierając służbę zdrowia, pomaga także od wielu lat Centrum Zdrowia Dziecka. Wspominając o dotychczasowym wsparciu dla tej placówki, płocki koncern wymienił m.in. przekazane tam nowoczesne aparaty do pomiaru ciśnienia krwi u noworodków i dzieci, a także samochód na potrzeby transportu pacjentów objętych specjalistyczną opieką. 

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama