Reklama

Ropa

Orlen ma więcej czasu na realizację środków zaradczych dotyczących fuzji z Lotosem

Fot. Thomas Quine / Flickr
Fot. Thomas Quine / Flickr

PKN Orlen poinformował w piątek, że otrzymał zgodę Komisji Europejskiej na wydłużenie do 14 stycznie 2022 r. terminu na realizację środków zaradczych, które zobowiązany jest zrealizować w związku z planowanym przejęciem kontroli nad Grupą Lotos.

Jak poda PKN Orlen, nowy termin wynika z konieczności sfinalizowania procesu negocjacyjnego z partnerami, z którymi prowadzone są rozmowy dotyczące wdrożenia środków zaradczych oraz umożliwienia partnerom przeprowadzenia ścieżki decyzyjnej. 

Poprzedni wyznaczony przez KE termin realizacji środków zaradczych przy fuzji Orlenu z Lotosem upływał 14 listopada.

Reklama
Reklama
Źródło:PAP

Komentarze (4)

 1. Po czwarte atom

  Teraz Rosja rękami Łukaszenki podsyła nam migrantów, powinniśmy ze szczególną uwagą przeanalizować możliwości efektywnego ekonomicznie odchodzenia od surowców ze Wschodu lub uiszczania niższych rachunków. Orlen to podstawowe nasze narzędzie w tym zakresie.

 2. kacperek

  To tylko pokazuje, że gdyby to wynikało z jakiegoś błędu, to komisja europejska inaczej by to oceniła. Zresztą i tak to nie ma wpływu na planowany termin zakończenia fuzji

 3. Niuniu

  Chyba Orlen ma jakiś problem. Czyżby nie było chętnych na przejęcie kawałków Lotosu których nie może decyzją KE przejąć Orlen?

 4. kamilos

  Komisja na pewno wyda zgodę. Taka fuzja to jest gigantyczne przedsięwzięcie, nie ma nic na hop-siup. Jesli potrzebują więcej czasu na przygotowania, to niech mają - lepiej wydłużyć termin i dostosowac harmonogram do realiów niż ścigać się z czasem za wszelką cenę