Reklama

Ropa

Obajtek: wyznaczanie trendów wymaga determinacji

Fot.: PKN Orlen
Fot.: PKN Orlen

Postępująca transformacja energetyczna, czyli szukanie alternatywnych możliwości pozyskania energii, to trend i wyzwanie, przed którym stoją wszystkie firmy z branży paliwowo-energetycznej - pisze w felietonie opublikowanym w piątkowym „Pulsie Biznesu” prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

Prezes dodał, że transformacja energetyczna to zarazem jeden z najgorętszych tematów ostatnich miesięcy "Spodziewam się, że tak będzie również w 2020 r." - dodał.

"Nie możemy udawać, że to nas nie dotyczy. Dlatego z determinacją dostosowujemy nasze aktywa, m.in. poprzez inwestycje organiczne, jak Program rozwoju petrochemii i akwizycje, jak przejęcie Grupy Lotos czy Energi" - pisze prezes PKN Orlen.

"Transformacja energetyczna nie jest nowością, obecnie jednak stała się niezbędna. Dlatego zyskała uwagę mediów, dzięki czemu w większym stopniu kształtuje rzeczywistość. Atmosferę dodatkowo podgrzewa fakt, że - choć wszyscy są zgodni co do słuszności przemian - trudno wskazać podmioty, które byłyby gotowe za nie zapłacić. Jestem przekonany, że w przyszłym roku usłyszymy wiele głosów w dyskusji na ten temat" - czytamy w felietonie Daniela Obajtka opublikowanym w piątkowym "Pulsie Biznesu".

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama