Reklama

Ropa

NIK przyjrzy się fuzji Orlenu i Lotosu

Fot. www.nik.gov.pl

Najwyższa Izba Kontroli poinformowała w komunikacie, że w związku z licznymi wnioskami i zapytaniami przyjrzy się warunkom połączenia PKN Orlen i Lotosu.

Reklama

"Jako Prezes NIK postanowiłem rozpatrzeć przesłane wnioski i zapytania w trybie pilnym, w tym celu zwróciłem się do Senatu RP o dostarczenie nagrania z posiedzenia pięciu połączonych komisji Ustawodawczej, Budżetu i Finansów Publicznych, Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej oraz Nadzwyczajnej do Spraw Klimatu z dnia 16 grudnia 2022 r. oraz wszelkich dokumentów, ekspertyz i opinii będących w posiadaniu Senatu i jego organów, a dotyczących legalności i gospodarności  przeprowadzonych transakcji" - mówi Marian Banaś, prezes Najwyższej Izby Kontroli.

Reklama

NIK przeprowadzi kontrolę w zakresie „zbadania prawidłowości dotyczących procesu negocjacji, zmian warunków i ostatecznego kształtu połączenia PKN Orlen S.A. i Lotos S.A., wraz ze sprzedażą dotychczasowych składników majątkowych obu ww. spółek, ze szczególnym uwzględnieniem legalności wyżej wymienionych działań". (NIK)

Czytaj też

Reklama
Reklama

Komentarze (1)

  1. john3b

    Nie, nie, Pan Müller mówi, że to nie dla Polaków. Robienie jakiś międzynarodowych gigantów, to nie jest dobra pomysł. Podwykonawstwo, o to jest fajne zajęcie i powinno być Polskim głównym, ale nie jedynym, zajęciem. Jeszcze dla zdrowotności na świeżym Niemieckim powietrzu, na polu, na łonie natury. A jak ktoś, nie bardzo na polu, To Niemcy są dobrzy oni pozwolą w domu, można się dziadkami opiekować, teraz już nie ma tych co byli w Polsce w latach 40, ale szczęściarze jeszcze jakiś czas temu mogli trafić na takiego dziadka i posłuchać wspomnień.

Reklama