Reklama

Ropa

Haga wprowadza zakaz reklamowania samochodów benzynowych

Fot. Canva
Fot. Canva

Rada Miasta Hagi jako pierwsza w Holandii przegłosowała zakaz reklamowania samochodów benzynowych i samolotów na wiatach tramwajowych i autobusowych.

Wniosek w tej sprawie wniosła na forum rady Partia na rzecz Zwierząt (PvdD). Dzięki poparciu pozostałych partii z lewej strony został on przyjęty większością głosów.

Za opowiedziały się Partia Pracy (PvdA), Zieloni (GL), Partia Socjalistyczna (SP) oraz Islamscy Demokraci. Przeciwko głosowali liberałowie (VVD) oraz chadecy (CDA).

„Zakazujemy reklamowania palenia papierosów, a samochody benzynowe niszczą naszą planetę” – argumentował radny Robert Barker z PvdD.

Barker powiedział dziennikowi „De Volkskrant”, że jego partia zainspirowała się postulatami Greenpeace. Organizacja wezwała ostatnio do zakazania wszelkich reklam produktów kopalnych w Unii Europejskiej.

Na szczeblu krajowym w Holandii obowiązuje obecnie jedynie zakaz reklamy tytoniu i e-papierosów. Istnieją także ograniczenia dotyczące reklamowania alkoholu, hazardu i produktów finansowych.

Reklama
Reklama
Źródło:PAP
 • Haga
Reklama

Komentarze (2)

 1. Kowalskiadam154

  Widać że ekologizm jest groźny i niebezpieczny jak każda lewicowa ideologia

  1. Eter

   Towarzysze z Hagi zawsze w awangardzie. To niesamowite jak socjalizm nienawidzi indywidualnego transportu spalinowego. Tak było 50 lat temu i tak jest obecnie.

 2. mex

  Greenpeace, znowu dajecie się wypowiadać niemieckiemu lobbingowi na rzecz wszystkich zwierząt poza granicami niemiec.

Reklama