Reklama

Ropa

Energetyczne podsumowanie dnia - 14 sierpnia 2018 r.

Fot. PKN Orlen
Fot. PKN Orlen

Zapraszamy do lektury kolejnego podsumowania dnia.

Ukraina przyspiesza reformę sektora gazowego [ANALIZA]

Ostatnie tygodnie przyniosły szereg sygnałów świadczących o przyspieszeniu reformy gazowej na Ukrainie. Można mówić o wyjściu Kijowa na „ostatnią prostą”, choć finisz będzie wyjątkowo długi. W tym kontekście zapominanym i niedocenianym aspektem są zobowiązania Unii Europejskiej wobec Ukrainy.

Na Litwie zainaugurowano odbudowę torów Możejki - Renge

​PKN ORLEN  intensyfikuje współpracę  z Kolejami Litewskimi. 14 sierpnia br. szefowie obu spółek: Daniel Obajtek i Mantas Bartuska podpisali porozumienie o rozszerzeniu współpracy.  Zainaugurowano odbudowę torów na trasie Możejki - Renge. W wydarzeniu wziął także udział Minister Transportu Litwy, Rokas Masiulis.

Eksperci: Import oleju napędowego z Możejek jest biznesowo uzasadniony

Plany PKN Orlen zwiększenia importu oleju napędowego z rafinerii w Możejkach na Litwie są racjonalne - oceniają eksperci. Wskazują, ze polski rynek cierpi na niedobór krajowego diesla, więc dla Orlenu import z Możejek jest biznesowo uzasadniony.

Zawirowania w Turcji nie wpływają na ceny ropy

Ropa naftowa w USA zyskuje we wtorek na wartości. Na rynku oczekiwany jest spadek amerykańskich zapasów surowca, już drugi tydzień z rzędu. Za to pogłębiające się zawirowania w gospodarce Turcji, które też wywołały negatywne skutki na rynkach gospodarek wschodzących, póki co nie wpłynęły na giełdy surowców - podają maklerzy.

Działania na rzecz ochrony klimatu wymagają porozumienia ze stroną społeczną

Zdaniem wiceministra Michała Kurtyki działania na rzecz ochrony klimatu, aby były skuteczne, muszą wynikać ze społecznego porozumienia. Ważnym głosem w tym kontekście jest stanowisko związków zawodowych - uważa pełnomocnik rządu ds. organizacji COP24.

KGHM Zanam ponownie szuka prezesa

Największy w Polsce producent maszyn i urządzeń dla sektora górniczego, spółka KGHM Zanam wciąż szuka prezesa. Rada nadzorcza spółki KGHM Zanam z siedzibą w Polkowicach ponownie wszczęła postępowanie kwalifikacyjne na to stanowisko - poinformowała spółka na stronie internetowej.

Polska liderem w walce o czystość środowiska

W opinii Pawła Sałka, doradcy prezydenta ds. ochrony środowiska. Polska jest liderem w obszarze walki o czystość powietrza. Taka opinia została wygłoszona podczas konferencji „Społeczny pre-COP24 - polska droga do czystego powietrza”.

Reklama

Komentarze

    Reklama