Reklama

Ropa

Chveron finalizuje przejęcie Noble Energy

Fot. Flickr
Fot. Flickr

Chevron, jedna z najwiekszych na świecie firm naftowo-gazowych, sfinalizowała transakcję nabycia American Noble Energy za 5 miliardów dolarów.

"Chevron ogłosił dzisiaj, że przejęcie Noble Energy zostało sfinalizowane po zatwierdzeniu transakcji przez akcjonariuszy Noble Energy" - podała spółka. Wcześniej w poniedziałek Noble Energy poinformowało, że akcjonariusze spółki wyrazili zgodę na fuzję z Chevronem.

Umowa została ogłoszona w lipcu tego roku. Zgodnie z warunkami umowy akcjonariusze Noble Energy otrzymali 0,1191 akcji Chevron za każdą akcję Noble Energy. Akcje Chevron na nowojorskiej giełdzie wzrosły o 0,76%, Noble Energy o 1,44%.

Chevron to druga co do wielkości firma naftowo-gazowa w USA, założona w 1879 roku. Korporacja działa w ponad 180 krajach.

Amerykańska firma Noble Energy została założona w 1932 roku i zajmuje się poszukiwaniem i wydobyciem ropy naftowej oraz gazu ziemnego. Portfel firmy obejmuje aktywa zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i na morzu we wschodniej części Morza Śródziemnego oraz na zachodnim wybrzeżu Afryki.

Noble Energy wpadło w finansowe kłopoty po tym, jak epidemia koronawirusa spowodowała obniżenie popytu na paliwo. 

Reklama

Komentarze

    Reklama