• Partner główny
    Logo Orlen

Ropa

Ceny paliw spadną, ale jeszcze nie teraz

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Mimo przeceny ropy na światowych rynkach, na tańsze tankowanie na stacjach paliw kierowcy muszą jeszcze zaczekać - wskazuje portal e-petrol.pl. Benzyna i diesel najtańsze są w Wielkopolsce, a najdroższe na Mazowszu i Podkarpaciu.

Jak wskazał e-petrol w środowym komunikacie, choć w ostatnich dniach ropa naftowa drastycznie taniała, przecena z rynku międzynarodowego nie przeniosła się jeszcze na stacje paliw w Polsce.

"Średnie ogólnopolskie ceny benzyny Pb95 oraz autogazu nie zmieniły się od tygodnia i wynoszą odpowiednio 6,04 oraz 3,39 zł/l. Olej napędowy podrożał o grosz do poziomu 6,05 zł/l" - podał.

image

 Reklama

Według portalu, od kilku tygodni to Wielkopolska jest regionem, w którym najmniej płaci się za zakup litra benzyny Pb95 i diesla. W tej części Polski paliwa te oferowane są na stacjach po 6,00 i 6,01 zł/l. Również na Podlasiu w dalszym ciągu najmniej kosztuje autogaz - 3,31 zł/l.

"Najwyższe ceny benzyny Pb95 i oleju napędowego odnotowano w tym tygodniu na Mazowszu i Podkarpaciu, gdzie płaci się za nie średnio 6,06 i 6,07 zł/l. Autogaz z ceną 3,42 zł za litr jest ponownie najdroższy na Lubelszczyźnie" - dodano.

Źródło:
PAP

Komentarze