Reklama

Portal o energetyce

Putin: Nie powinniśmy oczekiwać zniesienia sankcji w najbliższym czasie

  • Fot. Space24.pl

Według premiera FR, Dimitrija Miedwiediewa głównym celem zachodnich sankcji stały się sektory gospodarki związane z wydobyciem ropy i gazu. Efektem takiego stanu rzeczy jest fakt, że rosyjskie firmy często nie są w stanie zaoferować konkurencyjnych rozwiązań w zakresie sprzętu do poszukiwań, badań oraz produkcji surowców. Jak podkreśla prezydent FR, Władimir Putin: nie należy spodziewać się w najbliższym czasie zmiany tej sytuacji. 

"Technologie związane z szeroko rozumianym wydobywaniem surowców energetycznych stały się przedmiotem walki politycznej i politycznych targów" -  Powiedział Miedwiediew. Dodał,  że wybór rodzaju sankcji był motywowany wysokimi wpływami do rosyjskiego budżetu, jakie zapewnia sektor ropy i gazu.

Rosyjski premier oświadczył, że chociaż podjęto działania  zmierzające do ograniczenia nadmiernego uzależnienia od węglowodorów, aby struktura gospodarki była bardziej zrównoważona i stabilna, to zasoby naturalne na długo pozostaną głównym źródłem rozwoju kraju.

W temacie zachodnich sankcji nałożonych na Rosję po dokonaniu agresji na Ukrainę, wypowiedział się także Władimir Putin: ,,Sądzę, że nie powinniśmy oczekiwać ich zniesienia w najbliższym czasie. To zależy od naszych zachodnich partnerów. Sankcje są również, pomijając wszystko, szansą na rozwinięcie rosyjskiej gospodarki”

(JK)

Reklama

Komentarze

    Reklama